דף הבית - אבני חן
 
 
 
 
השדות המסומנים ב-* הם שדות חובה
 
 
* שם:
 
* אימייל:
 
  טלפון:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

אבן אופל

 
 
אופל (הנקראת לעתים גם אופאל) היא מינרל חסר סדר (אמורפי) המורכב מסיליקה (צורן דו חמצני או סיליקון אוקסיד) ממוימת, כשסך הכול תכולת המים במינרל נעה בין 6%-10%. נהוג להבחין בין שני סוגים עיקריים של אופל: אופל רגיל ואופל יקר. האופל היקר הוא אבן חן יקרה הנקראת גם אבן אופל ובה נעסוק במאמר שלפניכם.

לפני שנתחיל, נציין כי לפי רוב החוקרים בתחום, אופל (OPAL) היא לא אחרת מאשר אבן החן "לשם", אחת מתריסר אבני החושן של הכהן הגדול בבית המקדש.
 

המראה הייחודי של אבן אופל

 
 
 
אבן אופל - שילוב משגע של צבעים עזים
 
 
 
האבן היקרה נראית כאילו קפאו בה בבת אחת כתמים של צבעים מרהיבים ובוהקים, שהתערבלו והסתחררו ללא סדר. ישנם כמה סוגים של אבן אופל הנבדלים אלו מאלו בגוון ובצבע הרקע המשמש מעין תפאורה לעורקי האופל הצבעוניים. באופן עקרוני, ככל שהרקע של עורקי האופל כהה יותר, כך האבן יקרה יותר, שכן באופן כזה משחקי הצבע שבאבן מודגשים יותר. הסוגים העיקריים הם אופל שחור, אופל שחור למחצה, אופל לבן ואופל בולדר.
 

אבן אופל לאורך ההיסטוריה

 
 
מקור השם אבן אופל הוא ככל הנראה משפת הסנסקריט שבה משמעות המילה היא אבן חן או אבן יקרה ואכן, לאורך רוב ימי ההיסטוריה האופל נחשבה לאבן אצילה. הרומאים, למשל, כרו את האופל במכרות באזור צ'כיה של ימינו או שרכשו אותה מסוחרים שהגיעו מאזור המזרח התיכון. פליניוס הזקן (גאיוס פליניוס סקונדוס) אפילו כתב על האופל כי היא משלבת בתוכה את כל היופי הגלום בכל שאר אבני החן.

יש לציין כי בתקופות מסוימות בהיסטוריה נהוג היה להתייחס לאבן כאל אבן שמביאה לבעליה מזל רע, בין היתר בשל רומן שפורסם בשנת 1829 (Anne of Geierstein, or The Maiden of the Mist) שקשר את שמה של האבן עם מוות.

עד המאה ה-19 האבן נחשבה לנדירה ביותר, אך כיום ניתן להשיג אותה בקלות רבה יחסית שכן לקראת סוף המאה ה-19 התגלו מכרות עצומים של אופל בעיקר בדרום אוסטרליה ובאתיופיה. כיום למעשה האופל היא אבן החן הרשמית של אוסטרליה ולפי ההערכות העדכניות ביותר נראה כי בין 95%-97% מאספקת האופל העולמית מגיעה מהמכרות הממוקמים באוסטרליה.
 
 
 
שילוב של אבן אופל בתכשיט - מושך את העין
 
 
 

רכישת אבן אופל מהמקצוענים בתחום

 
 
אם אתם מעוניינים לרכוש אבן אופל או כל סוג אחר של אבן יקרה או אבן חן, אתם מוזמנים ליצור קשר עם אנשי המקצוע המומחים של חברת מינרלה. חברת מינרלה, שהוקמה בשנת 1961, עוסקת בשיווק מגוון רחב ביותר של אבני חן ואבנים יקרות, חפצי אמנות ייחודיים משולבי אבן, פנינים, חרוזים וציוד צורפות איכותי.

חברת מינרלה מספקת שירות ליצרני התכשיטים הגדולים ביותר בארץ, למעצבי התכשיטים המובילים ולרשתות חנויות התכשיטים הגדולות בישראל. ליצירת קשר התקשרו לטלפון 03-6290951 וכן באפשרותכם להשאיר את פרטי ההתקשרות שלכם בטופס "צור קשר" באתר ונציגי השירות של החברה ישובו אליכם בהקדם.
 
 
 
אופל בירוק בשלב הגולמי שלו - רוב האבנים מגיעים מאוסטרליה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אלנבי 53, תל אביב | טל': 6215100 - 03 | פקס: 6200017 - 03 | דוא"ל: shop@minerala.net