דף הבית - אבני חן
 
 
 
 
השדות המסומנים ב-* הם שדות חובה
 
 
* שם:
 
* אימייל:
 
  טלפון:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

אבן חן

 

מינרלה מציעה מבחר עצום של אבני חן למכירה:

 
 
אבן חן (נקראת בעברית גם אבן טובה, אבן יקרה ומרגלית) מוגדרת כאבן, מינרל או מאובן, בעלי יופי רב ודרגת נדירות גבוהה. מכאן שמן של אבנים אלו – קרי "חן" מציין יופי, בעוד התארים "טובה" ו"יקרה" מציינים נדירות. מחלק מאבני החן ניתן ואף נהוג ליצור תכשיטים וחפצי אמנות.

מדד נוסף לאבחון אבני חן הוא מידת הקושי שלהן, לפי סולם מוס. בדרך כלל, אבנים יקרות תהיינה בעלות דרגות קושי 7 – 10, כאשר המשובחות והנחשבות שבהן תהיינה בדרגת קושי 8 ומעלה.

אף על פי שניתן למצוא אבני חן במקומות רבים על פני כדור הארץ, המקומות בהן המצאותן יותר שכיחה הם דרום אפריקה, ברזיל, טיבט, גרמניה ובאזורים שונים בארה"ב (מה שמסביר את אינספור הסיפורים והסרטים על "הבהלה לזהב"). במרבית המקרים, אבני חן נראות, במצבן הטבעי, כמו אבנים רגילות לכל דבר ועניין. עם זאת, מביני עניין יודעים לזהות, פעמים רבות, אילו מן האבנים הרגילות הן רק מעטה הטומן בחובו אבן חן.

כיום, באמצעות שיטות ייצור מתקדמות אשר פותחו במרוצת השנים, ניתן לייצר סוגים שונים של אבני חן, כגון יהלומים, ספיר וברקת, באופן מלאכותי. עם זאת, גם כיום האבנים הנחשבות ביותר הן אלו אשר יוצרו וחושלו על ידי הטבע באופן טבעי.
 

אבן חן בראי ההיסטוריה

 
 
 
אבן חן מסוג טופז כחול
 
אבני החן נבדלים אחד מהשני במבחר פרמטרים
 
 
 
 
בשל יופיין ומחירן הרב, תפסו האבנים היקרות מקום של כבוד לאורך ההיסטוריה האנושית, מימי קדם ועד ימינו אנו. ביהדות, החושן – אחד מפריטי המלבוש של הכוהן הגדול, היה משובץ בשנים-עשר סוגים של אבנים יקרות, כאשר כל אבן מציינת אחד משנים-עשר השבטים.

כמו כן, מסורות שונות מייחסות לאבנים טובות שונות תכונות רפואיות ויכולות קסומות שונות, כגון הגנה מפני מחלות, משיכת מזל טוב, ומטבע הדברים, גם משיכת ממון. אמונות רבות מסוג זה נפוצות עד ימינו אנו, ואכן אבנים יקרות רבות משמשות לא רק בתכשיטים לנוי, אלא גם לקמעות מסוגים שונים.
 
 
 
אבן חן יקרה מסוג אקווה מרין
 
 
 

אבן חן בתרבות

 
 
יוקרתן ונדירותן של אבנים טובות, כמו גם התכונות המאגיות שיוחסו לחלקן, הציתו את דמיונם של יוצרים רבים לאורך השנים. לכן, אין זה מפתיע כי אבנים אלה מככבות בסיפורים ובמיתוסים רבים, ובמיוחד בז'אנר הפנטסיה.

כך, לדוגמה, טבעת זהב (אף על פי שהזהב אינו נחשב לאבן) עומדת בבסיס העלילה בספרי "שר הטבעות" של הסופר המפורסם, ג'.ר.ר. טולקין. גם בספר "ההוביט", זוכה אבן חן בדיונית בשם "הארקנסטון" למקום של כבוד, כמשאת נפשם הנחשקת של הגמדים ומלכם.

מעשי שוד של אבני חן אף הם נפוצים בספרים ובסרטים. כך, למשל, יהלומים הם הפריט הנחשק בבסיס העלילה של סרטים קלסיים, כגון "הפנתר הוורוד" (1964), "דג ושמו וונדה" (1988), "כלבי אשמורת" (1992), אושן 12 (2004) ועוד רבים אחרים.
 
 
 
אבן חן גרנט
 
 
 
לקבלת מידע נוסף אודות אבני חן למכירה ואודות התכשיטים והשירות של מינרלה –
צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אלנבי 53, תל אביב | טל': 6215100 - 03 | פקס: 6200017 - 03 | דוא"ל: shop@minerala.net