דף הבית - אבני חן
 
 
 
 
השדות המסומנים ב-* הם שדות חובה
 
 
* שם:
 
* אימייל:
 
  טלפון:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

7 עובדות מעניינות על פנינים

 
פנינים אינן רק יפות לעין, הן גם מגיעות עם סיפור מרתק ומלוות את האנושות כבר אלפי שנים. ממה עשויה פנינה? מהו צבע הפנינה וכיצד עזרה פנינה למלכה קליאופטרה לנצח בהתערבות? כל זאת ועוד במצעד.
 
 
1.פנינים הן אבן החן היקרה היחידה המיוצרת על ידי בעל חיים.

2.הפנינים עשויות מקלציט וארגוניט (סידן פחמתי) אשר מופרשים על ידי צדפות, כאשר חודר אליהן גוף זר, על מנת להגן עליהן.

3.כיוון שפנינים עשויות בעיקר מסידן פחמתי, ניתן למוסס אותן בקלות בנוזלים חומציים, כגון חומץ, מיץ תפוזים ויין. מסופר כי קליאופטרה ניצחה בהתערבות עם מארק אנתוני, כשטענה שתוכל לעשות עבורו משתה שעלותו גבוהה מנכסיה של מדינה. כדי להוכיח את טענה, הסירה עגיל פנינה, המסה אותו ביין ושתתה אותו.
  
4.תהליך איסוף הפנינים מן הצדפות אינו הורגת אותן, והן יכולות לייצר פנינים נוספות. אם לא מסירים את הפנינה מן הצדפה, היא תמשיך לצפות אותה עוד ועוד במשך כל חייה.

5.צבע הפנינה נקבע על פי צבא הצדפה בה היא נוצרת. למרות השם "צבע פנינה", פנינים יכולות להופיע בשלל גוונים, לרבות לבן (אוף וויט), זהב, סגול וישנן אפילו פנינים שחורות.

6.כל פנינה היא מיוחדת במינה, ובכל פנינה אמתית ישנם פגמים ייחודיים, אשר מוסיפים לה אופי, יופי וייחוד.

7.עד לפני כחמישים שנה, פנינים טבעיות היו די נפוצות. מרבית הפנינים כיום הן מתורבתות. פנינים טבעיות, ובייחוד בגודל ובצורה מתאימה לשימוש בתכשיטים נדירות בשל זיהום הימים והרס בתי גידול מסיבות מעשה ידי אדם וטבע, כאחד.
 
 
 
מחרוזת פנינים
 
פנינים הן האבן היקרה היחידה המיוצרת על ידי בעל חיים
 
 
 
אצלנו במינרלה, ממתינות לכם פנינים ושלל אבנים יקרות נוספות, לשימוש בתכשיטים, חפצי נוי, ועוד. גלשו באתר, התרשמו ופנו אלינו. הצוות המקצועי והאדיב שלנו ישמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה ובקשה.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אלנבי 53, תל אביב | טל': 6215100 - 03 | פקס: 6200017 - 03 | דוא"ל: shop@minerala.net